Pożyczki dla osób ze złą historią kredytową

Gdy pracujemy i nasza sytuacja finansowa jest bardzo dobra to często bez przemyślenia zaciągamy kredyty i pożyczki na dalszą konsumpcję nie biorąc pod uwagę, że kiedyś dobra passa się skończy, a nasze zarobki mogą zmaleć lub zupełnie możemy stracić pracę. finanse

Wiele osób postępując w ten sposób naraża się na konsekwencje jakie może nieść za sobą nie spłacanie kredytów. Nasza sytuacja finansowa może się pogorszyć w każde chwili i wówczas gdy na przykład stracimy pracę, regularne spłacanie kredytów i pożyczek może się okazać niemożliwe. Nawet jeśli w ciągu kilku kolejnych miesięcy znajdziemy pracę oraz uregulujemy wszystkie zaległości to konsekwencje naszej przeszłości mogą dawać o sobie znać w przyszłości.

Wszystkie banki korzystają z Biura Informacji Kredytowej, które jest instytucją gromadzącą informacje o nasze rzetelności płatniczej wobec banków. A więc jeśli zdarzy nam się nie spłacić na przykład 2 rat kredytu gotówkowego, to gdy na przykład za rok będziemy starali się o kredyt hipoteczny o naszej zaległości pomimo jej spłacenia kilka miesięcy temu dowie się bank, w którym złożyliśmy wniosek o udzielenie kredytu. Jeszcze gorszą sytuację maja osoby, które już teraz mają zaległości w płatnościach rat kredytów bankowych, a mają nagłą potrzebę zaciągnięcia kredytu.

Dla takich osób powstały pożyczki przez internet bez BIK. Pożyczka online bez BIK jest udzielana przez firmę nie będącą bankiem dlatego nie obowiązują ją procedury ustanowione dla banków przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wówczas takiej firmie można zaciągnąć pożyczkę bez obawy, że otrzymamy odmowną decyzję dlatego, że mamy lub kilka miesięcy temu mieliśmy zaległości w płatności rat pożyczki lub kredytu bankowego.konta oszczędnościowe

Pożyczki online bez BIK udzielane są z zachowaniem uproszczonych procedur, najczęściej w 100% przez internet w bardzo krótkim czasie, co jest istotne dla osób, które potrzebują pieniędzy tu i teraz i nie mogą oczekiwać nawet kilku dni na odpowiedź z firmy pożyczkowej. Firma ta udzielając pożyczki przez internet pobiera szereg opłat, które najczęściej są wyższe niż w przypadku pożyczania pieniędzy w banku. Jednak o ile będziemy spłacać swoje zobowiązanie w terminie to koszty takiej pożyczki nie powinny być bardzo wysokie.

Najczęściej koszty pożyczki online zawyżają opłaty związane z przedłużeniem terminu pożyczki lub koszty windykacyjne jakie firma pożyczkowa dolicza pożyczkobiorcy jeśli nie reguluje swojego zobowiązania w terminie. Dlatego istotne jest pilnowanie terminowości spłat pożyczki. Wówczas nie trzeba się obawiać, że zaciągnięcie pożyczki online bez BIK wpędzi nas w dodatkowe kłopoty finansowe.

Sprawdź także...