Kredyt konsolidacyjny z wnioskiem online

Czy składanie wniosku o konsolidację kredytu online to bezpieczne rozwiązanie? Tego typu kredyty przyznawane są wyłącznie przez banki, co samo w sobie jest już gwarancją bezpieczeństwa. Jeśli idzie o dane we wniosku szacuje się, że są one całkowicie bezpieczne. Jak działa cały proces i czy warto się zdecydować na tę opcję?konsolidacja

Informacje podawane we wniosku o kredyt konsolidacyjny trafiają do placówki bankowej, a konkretnie do analityka, którego zadaniem jest rozpatrzenie dokumentu i zadbanie o to, aby dane klienta po drodze nie trafiły w ręce osób trzecich.

Co warto wiedzieć składając wniosek online?

Wniosek o kredyt konsolidacyjny warto wypełnić skrupulatnie, bez pośpiechu. Niewielki błąd może spowodować, że zajdzie konieczność korygowania dokumentu, przez co proces przyznawania (lub nie) kredytu ulegnie wydłużeniu. Choć wydaje się to zabawne, to właśnie poprawne, skrupulatne wypełnienie formularza stanowi jeden z najważniejszych kroków w całym procesie starań o kredyty konsolidacyjne. Logicznym jest, że dane wpisywane we wniosku muszą być zgodne z prawdą. Konsolidacja kredytów to poważny produkt bankowy, dlatego banki z reguły dość skrupulatnie prześwietlają potencjalnego kredytobiorcę. Wszystkie nieprawdziwe informacje, zakłamania dość szybko zostaną znalezione, co może skutkować automatycznym przyznaniem negatywnej odpowiedzi na złożony wniosek. Reasumując – poprawne, zgodne z prawdą wypełnienie wniosku to podstawa.

Po przeanalizowania zgłoszenia, bank decyduje o kolejnym kroku. Jeśli potencjalny klient spełnia wymogi banku, przedstawiciel kontaktuje się w celu przedstawienia oferty kredytu. Przychodzi czas na omówienie szczegółów oferty, negocjacje etc. Jeśli decyzja o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego przez bank będzie pozytywna trzeba zgromadzić niezbędne, wymagane przez dany bank dokumenty. Ostatnim, ogromnie ważnym elementem całości jest oczywiście podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny.

Wysłanie wniosku online a rezygnacja z konsolidacji

Potencjalny kredytobiorca musi sobie zdawać sprawę z faktu, że wniosek online – podobnie jak pytanie zadane pracownikowi banku – nie jest w żaden sposób zobowiązujący do czegokolwiek. Stanowi jedynie prośbę o przedstawienie oferty przez przedstawiciela banku. W każdej chwili można zrezygnować z oferty – jeśli np. natrafi się na lepszą w innym banku. Do czasu podpisania umowy klient może wycofać się z procesu starań o kredyt. W tym celu należy poinformować bank o zaniechaniu procedur oraz o rezygnacji z konsolidacji zobowiązań kredytowych.

Sprawdź także...