Jak znaleźć najlepszy kredyt mieszkaniowy?

Poszukiwanie kredytu niezależnie od jego przeznaczenia jest łatwe, o ile wiemy dokładnie jak to zrobić. W banku nie przedstawią nam ofert innych placówek, ale ranking kredytów mieszkaniowych wskaże nam najlepsze kredyty, które aktualnie oferują banki w Polsce. Rankingi przygotowywane są z miesiąca na miesiąc i uwzględniają oferty specjalne oraz te, które bank oferuje wszystkich kredytobiorcom. Dzięki temu w jednym miejscu mamy porządne zestawienie kredytowe z którego możemy w każdej chwili skorzystać. Zaoszczędzimy w te sposób czas na wchodzenie na poszczególne strony banków.

Priorytet kredytowy.

Przeglądając kredyty hipoteczne weźmy pod uwagę priorytety, czyli to na czym zależy nam najbardziej. Na pierwszy rzut zawsze idzie oprocentowanie, które tak naprawdę w każdym banku jest bardzo podobne. O kosztów kredytu dochodzi koszt za jego przygotowanie/udzielenie, ubezpieczenie czasami będące obowiązkowym produktem dołączanym do kredytu. Koszta jakie generuje kredyt hipoteczny związane są również z sytuacją finansową kredytobiorcy, który jeśli zarabia wymagane minimum niestety musi pogodzić się z nieco wyższymi opłatami kredytowania. Dlaczego? Związane jest to ze zwiększonym ryzykiem dla banku. Osoby zarabiające więcej mogą skorzystać z reklamowanych oprocentowań bez żadnego problemu. Co jest priorytetem? Oprocentowanie, dodatkowy produkt, czas udzielenia pożyczki, kredyt udzielany singlom lub samotnym rodzicom, a może inny.

Zmniejszenie kosztów kredytu.

Czy kredyty mieszkaniowe mogą być jeszcze tańsze niż te, które zaproponuje nam bank? Zobaczmy z czego dokładnie możemy zrezygnować – w niektórych przypadkach jest to ubezpieczenie, wiele banków nie pobiera opłaty przygotowawczej która jeszcze kilkanaście lat temu była codziennością. Oszczędzimy idąc bezpośrednio do banku, a nie do niezależnego przedstawiciela, który dobrze wyceni swoją pracę. W czasach kiedy ranking kredytów hipotecznych możemy znaleźć w minutę, nie warto dokładać sobie dodatkowych kosztów. Musimy jednak pamiętać o zaznaczeniu wszystkich ważnych informacji we wniosku. A co z samym wnioskiem? Możemy złożyć do bezpośrednio w oddziale lub też wybrać drogę internetową – tutaj po wstępnej akceptacji potrzebne dokumenty musimy osobiście dostarczyć do banku.

Jak widzimy samo poszukiwanie nie jest niczym skomplikowanym – odpowiednie narzędzie i najlepszy kredyt hipoteczny będzie w zasięgu ręki. Internet ma nam wiele do zaoferowania, a poszukiwanie kredytu nie wymaga już od na chodzenia do wszystkich banków zaraz po pracy.

Sprawdź także...