Jak wybrać idealne konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą w dowolnym momencie wpłacać i wypłacać swoje oszczędności. W tym przypadku nie należy się martwić o to, że stracimy nasze odsetki, gdy tylko wypłacimy niezbędne nam pieniądze. Elastyczność to pierwsza podstawowa cecha, która z całą pewnością może przekonać nas do oszczędzania na koncie bankowym.ranking kredytów

Konta oszczędnościowe mają zdecydowanie wyższe oprocentowanie niż zwykły rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, niestety nieco mniejsze niż lokaty na naszym rynku. Jest to więc dogodne rozwiązanie pośrednie między tymi dwoma ofertami. Ale w przeciwieństwie do lokaty długoterminowej, nasze środki możemy w dowolnej chwili wypłacić. Niestety niekiedy wypłata środków wiąże się z koniecznością zapłaty niezbędnej prowizji, co jest mniej korzystne niż w przypadku zwykłego ROR. Przy wyborze odpowiedniego konta oszczędnościowego powinniśmy więc zwrócić uwagę na to, czy mamy możliwość bezpłatnej wypłaty pieniędzy z konta. Robiąc porównanie kont oszczędnościowych, powinniśmy zwrócić uwagę na ten aspekt.

Ranking kont oszczędnościowych dostępnych obecnie na rynku pozwoli nam również przekonać się, jak rozliczane są odsetki – czy w systemie miesięcznym, czy kwartalnym, czy może codziennym. Uwagę należy zwrócić także na wysokość oprocentowania konta. Na początku należy dowiedzieć się również, czy trzeba spełnić jakieś szczególne warunki, aby w ogóle móc otworzyć nasze konto. Czasami przy nieco większej wpłacie możemy otrzymać znacznie korzystniejsze oprocentowanie.