Co warto wiedzieć o pożyczkach bez BIK dostępnych online?

W Polsce informacje o dłużnikach zbiera Biuro Informacji Kredytowej. Do jego zadań należy przyjmowanie, przechowywanie oraz udostępnianie informacji i danych gospodarczych osób, które nieterminowo spłacają swoje zobowiązania finansowe. Dzięki temu niesumienni dłużnicy przestają być anonimowi i nie mogą brać kolejnych kredytów. Zdarzają się jednak sytuacje, w których dłużnik figuruje w BIK i aktualnie posiada środki, by spłacić kolejny kredyt w terminie. Banki odmawiają mu jednak kredytowania. Czy osoba taka może zdobyć pieniądze na ważne wydatki, mimo złej historii kredytowej?

Zła historia kredytowa nie przekreśla szans na uzyskanie szybkiej pożyczki na dowód osobisty. Firmy pożyczkowe nie weryfikują bowiem historii kredytowej w BIK i udzielają finansowania nawet tym osobom, które miały problemy z regularnym spłacaniem rat. Pożyczkę taką można wziąć także w przypadku braku stałych dochodów. Aby ją otrzymać, wystarczy przedstawić dowód osobisty – niepotrzebne są więc żadne zaświadczenia, ubezpieczenia i poręczenie osób trzecich. Wniosek o pożyczkę wypełnia się w kilka minut, a gotówka może pojawić się na koncie klienta nawet po 15 minutach od złożenia wniosku, gdy klient ma konto w tym samym banku co firma pożyczkowa. Z pożyczki bez BIK można skorzystać również przez Internet oraz przez telefon i sms. Pożyczyć można zazwyczaj niewielkie kwoty – od 50 do 2500 złotych na okres od 1 do 30 dni. Są jednak firmy pożyczkowe, które są skłonne pożyczyć swoim klientom o wiele więcej i na dłuższy okres spłaty.

Pożyczka bez BIK nie jest jednak pozbawiona wad. Korzystanie z niej wiąże się z wysokimi odsetkami. Są one znacznie wyższe niż w przypadku kredytów gotówkowych w banku, jednak taka jest cena za udzielenie pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej klienta. Firma pożyczkowa ponosi w związku z tym o wiele wyższe ryzyko niż bank i rekompensuje je sobie poprzez podniesienie oprocentowania pożyczki.

Trzeba także pamiętać, że szybkie pożyczki bez zaświadczeń nie są przeznaczone do rozwiązywania długotrwałych problemów finansowych. Nie wolno więc z nich korzystać, gdy wiemy, że nie będzie nas stać na spłatę zobowiązania. Brak spłaty tak zwanej chwilówki w terminie skutkuje naliczeniem bardzo wysokich odsetek karnych, co wpędzi nas w jeszcze większe tarapaty. Korzystajmy więc z pożyczek na dowód jedynie wtedy, gdy mają one posłużyć sfinansowaniu nagłych i nieprzewidzianych wydatków.

Sprawdź także...